Panksy: o zasadach, procesie pracy, celach i przekonaniach

Panksy to pierwsza europejska społeczność miłośników kwiatów, łącząca wiele marek, której praca opiera się na technologiach sztucznej inteligencji.
Panksy to pierwsza europejska społeczność miłośników kwiatów, łącząca wiele marek, której praca opiera się na technologiach sztucznej inteligencji. Tworzymy rozwiązania, aby pomóc ludziom odkrywać w sobie to, co najlepsze, dbać o siebie nawzajem, wspierać małe firmy i kobiety prowadzące działalność na własny rachunek. Mówimy o znaczeniu kwiatów we wszystkich dziedzinach naszego życia, o tym, jak kwiaty i rośliny mogą pozytywnie wpływać na nasze codzienne życie.
Nasz projekt jest posłańcem piękna i miłości do świata, który protestuje przeciwko nudnej i tego samego typu florystyce, przeciwko kwiatom jako formalnemu znakowi uwagi. Celem zespołu jest pokazanie światu sztuki florystycznej, mówienie o kwiatach i pomoc w wyrażeniu szczerych uczuć.

Nazwa marki jest grą słów. W języku kwiatów "pansy" oznacza "messenger of love". Litera "K" w nazwie odsyła nas do jednego z symboli sztuki współczesnej, wolności i protestu artystycznego artysty Banksy. Mówi o naszych zasadach i poglądach na życie.

Nasza filozofia:
 • codzienność jest naszą rzeczywistością
 • piękno jest następstwem miłości, troski i uwagi
 • szacunek dla natury jest szacunkiem dla siebie
 • piękno tkwi w drobiazgach
 • przyszłość solidarności i zjednoczenia opiera się na zasadach dobra
Nasz zespół składa się z 23 osób. Działamy z siedmiu stolic, mówimy w pięciu językach i publikujemy treści w trzech. Razem mamy ogromne doświadczenie w różnych dziedzinach: przemysłu naftowego, farmaceutycznego, edukacji, marketingu, handlu, budownictwa i programowania. To doświadczenie pozwala nam aktywnie rozwijać Panksy i szybko dostosowywać się do zmieniającego się świata.

Chcemy nie tylko tworzyć bukiety, ale także mówić o ich znaczeniu w wielu dziedzinach naszego życia; o tym, jak kwiaty i rośliny mogą pozytywnie wpływać na codzienne życie. Z tego właśnie powodu stworzyliśmy blog kwiatowy – centrum przyciągania podobnie myślących ludzi, którzy dbają o siebie i czują każdy moment życia.
Zapraszamy do rozmowy na tematy:
 • jak łączą się ze sobą florystyka i psychologia
 • jak sztuczna inteligencja wpływa na florystykę
 • czym jest język i symbolika kolorów
 • jak sztuka i florystyka współdziałają na przestrzeni wieków
 • czym jest kolorystyka i dlaczego jest ona ważna dla każdego
 •  dlaczego kwiaty od niepamiętnych czasów odgrywają tak dużą rolę w społeczeństwie
 • dlaczego tak miło jest dawać kwiaty
 • jak rozwija się moda pod wpływem trendów florystycznych
 • jak łatwo wplatać piękno w codzienne życie
Jak powstał pomysł na projekt?
Anya, założycielka Panksy, mówi:
"Kiedy jeszcze pracowałam w IT, współpracownicy podarowali mi kurs florystyczny składający się z 47 zajęć po 3 godziny. Kształciłam się i pracowałam jednocześnie. Bez względu na to, jak bardzo byłam zmęczona, kiedy zaczęłam komponować bukiet, znalazłam się w innym wymiarze: percepcja działała inaczej. Zaskoczyło mnie, jak szybko przeniosłam się w inne miejsce. Trzy godziny w świecie kwiatów orzeźwiały mnie jak miesięczne rekolekcje".
Anya, założycielka Panksy
Po odkryciu takiej siły i energii w kwiatach Anya postanowiła stworzyć swój projekt.

Jesteśmy przekonani, że nawet jeśli sami nie zbieracie bukietu, ale kupujecie gotowy, zmieniacie swoje postrzeganie przestrzeni i koloru. Żywe, jasne, pachnące kwiaty dają wizualną przyjemność i urozmaicają codzienność. Nasze bukiety kojarzą się z dziełem sztuki, ale w rzeczywistości nawet obrazy nie są dokładną ich analogią. Malowanie jest statyczne, zapach unosi się z kwiatów, a lekka bryza kołysze cienkie pąki: kwiatostany oddychają życiem i energią. Kwiaty zebrane razem to emocje w rękach, ciepłe i wzruszające wspomnienia chwil, kiedy otrzymaliśmy kwiaty, poczucie własnej wartości. To wspaniałe, że można dać takie emocje bliskim za pomocą kwiatów!
Jak wszystko działa w Panksy?

Nie mamy standardowych sklepów offline, zamiast tego nasza społeczność osób zakochanych w kwiatach ucieleśnia pomysły z dogodnego dla nich miejsca. Tworzy to oryginalność każdego bukietu, ponieważ w Panksy cenimy swobodę twórczą artystów naszej społeczności.


Kiedy składacie zamówienie na dostawę kwiatów, jest ono natychmiast wysyłane do najbliższego dostępnego florysty. Ma on wszystkie niezbędne narzędzia i materiały do skomponowania bukietu. W wyznaczonym dniu I godzinie wysyłamy kwiaty do ukochanej osoby naszym niezawodnym kurierem.


Gust i styl naszych partnerskich florystów pasują do estetyki Panksy, a specjalista ocenia każdy bukiet i wprowadza brakujące akcenty, ponieważ ważne jest, abyśmy dostarczyli Waszym bliskim bukiet, który bez słów będzie mówił o trosce i uwadze.


Co nas odróżnia od innych Marketplace'ów?
Wybierając bukiet, chce się, aby całe piękno i wyjątkowość ukochanej osoby odzwierciedlały dane kwiaty. Zespół Pansy kładzie duży nacisk na to pragnienie, dlatego zorganizowaliśmy empatyczną usługę opartą na technologii sztucznej inteligencji, która pomaga bez pośredników zrozumieć, czego chce, czuje i o czym myśli druga osoba.
W jaki sposób sztuczna inteligencja pomaga w wyborze bukietu?
 • Na stronie głównej naszej strony internetowej znajduje się opcja "Zdefiniuj archetyp" z testem, składającym się z pięciu pytań

 • Na podstawie odpowiedzi zaproponujemy Ci styl bukietu i paletę kolorów, która według sztucznej inteligencji najbardziej odzwierciedla temperament osoby, której wręczysz bukiet.
Jak pracujemy z archetypami?
Panksy opiera się na teorii 12 archetypów stworzonej przez Carla Gustava Junga, a następnie dopracowanej przez innych naukowców: psychoanalityków, mitologów i pedagogów. Ta teoria mówi, że każda osoba ma uniwersalne wrodzone skłonności psychiczne do pewnych programów behawioralnych, które realizuje przez całe życie. Cechy te znajdują odzwierciedlenie w charakterze, wyglądzie, sposobie patrzenia na świat i komunikowania się. Opierając się na tych 12 archetypach, wybieramy stylistyczny wygląd bukietu.
Z Panksy, Wy:
 • Znajdujecie podobnie myślących ludzi: kreatywnych, zainteresowanych kolorami
 • Wspieracie niezależnych artystów kwiaciarni i naszą przestrzeń medialną
 • Pomagacie czynić dobro, dawać emocje i pokazywać piękno na świecie.
Zapisz się do naszego bloga