Dziękujemy za udział w teście!
Interpretacja wyników zostanie wysłana na Wasz adres e-mail. Możecie również zapoznać się z wynikami poniżej.
Interpretacja rezultatów
1. Jaki procent pracowników Waszej firmy odnotował wzrost poziomu stresu i/lub niepokój w ciągu ostatniego roku?
Jeśli wybrali Państwo mniejszy procent, prawdopodobnie środowisko w Waszym obszarze roboczym jest zdrowsze. Ważne jest, aby walczyć ze stresem, który, jak wykazały ostatnie badania Uniwersytetu Harvarda, staje się coraz większym problemem i dotyka już 85% pracowników, a 42% pracowników twierdzi, że doświadczyło wypalenia zawodowego. To naprawdę ogromne liczby i jest to wyzwanie dla specjalistów HR.
2. Jakie niskokosztowe i skuteczne środki podjęli Państwo, aby zmniejszyć poziom stresu w zespole?
Im więcej opcji wybierze Państwa firma, tym lepiej zrozumieją Państwo, jak można utrzymać zdrowe środowisko pracy w zespole. Warto zauważyć, że oprócz innych standardowych sposobów, kwiaty w miejscu pracy mogą również pomóc, ponieważ, jak pokazują badania, poprawiają nastrój pracowników i zwiększają ich kreatywność, umiejętność myślenia nieszablonowego.
3. Jakie czynniki negatywnie wpływają na środowisko pracy w biurze?
Prawidłowe odpowiedzi na pytanie o negatywne czynniki: hałas, niewystarczająca przestrzeń osobista, słabe oświetlenie, niewystarczająca wentylacja i klimatyzacja w biurze. Nawiasem mówiąc, czy wiedzą Państwo, że jedną z „tajnych” zalet posiadania roślin w biurze jest to, że pomagają one zmniejszyć hałas i poprawić jakość powietrza?
4. Czy kwiaty w biurze mogą przyczynić się do następnych zadań?
Im więcej odpowiedzi się się wybierze, tym lepiej można zrozumieć, w jaki sposób kształtowanie krajobrazu w biurze (dodawanie roślin i kwiatów do wnętrza) wpływa na środowisko pracy i atmosferę w zespole.
Badanie przeprowadzone w 2010 roku na Sydney University of Technology wykazało znaczny spadek poziomu stresu u pracowników, gdy rośliny były umieszczane w ich miejscach pracy. Wyniki wskazały, że w 37% powodują zmniejszenie lęku, w 58% depresji i w 38% zmęczenia.
Inne badania pokazują, że w biurach, w których regularnie pojawiają się świeże kwiaty, pracownicy chorują mniej - 1,6 mniej dni chorobowych na osobę rocznie! Ponadto najnowsze badania pokazują, że kwiaty i rośliny pomagają nie tylko w koncentracji, ale także do emocjonalnego przywiązania pracowników do pracy.
Korzystanie z tego naturalnego narzędzia może zmienić przestrzeń roboczą, zwiększyć produktywność i stworzyć bardziej zaangażowany, emocjonalnie spójny zespół w firmie.
5. O ile procent kwiaty mogą zwiększyć produktywność pracowników?
Według badań przeprowadzonych w 2014 roku przez University of Exeter, kwiaty to nie tylko piękna dekoracja. Mogą naprawdę zwiększyć produktywność i kreatywność Waszego zespołu o 15%.
6. Jak często w ciągu ostatniego roku zamawiali Państwo bukiety kwiatów dla zespołu lub kompozycje kwiatowe do biura?
Im więcej kompozycji kwiatowych wprowadza do swojego miejsca pracy, tym szczęśliwsza i czystsza atmosfera utrzymuje się w danej firmie.
My w Panksy jesteśmy gotowi pomóc Wam w tym zadaniu! Panksy to pierwszy europejski ekosystem florystyczny wykorzystujący technologię sztucznej inteligencji do empatycznej obsługi klienta.
Nie tylko tworzymy niestandardowe kompozycje kwiatowe i bukiety, ale także oferujemy subskrypcję i kalendarz kwiatowy dla terminowej dostawy. Niezależnie od tego, czy chodzi o aranżację biur na imprezy, czy kompozycje kwiatowe do różnych pomieszczeń, jesteśmy gotowi pomóc stworzyć atmosferę pełną kreatywności i troski. Odwiedźcie naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej: https://blog.panksy.pl/b2b .